Botoks

– botoks

Jedną z największych zalet toksyny botulinowej, potocznie znanej botoksem, jest to, że znika po upływie ok. 30 godzin od aplikacji. Natomiast efekt upiększający utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. Wykorzystując ją podczas zabiegu efektywnie wygładzimy zmarszczki, które sprawiają, że wyraz twarzy jest zbyt surowy lub smutny. Datego botoks najczęściej stosowany jest w korekcie zmarszczek na czole, tak by zlikwidowac tzw. lwią zmarszczke lub kurze łapki. Drobna w sumie korekta daje bardzo widoczny efekt. Twarz po zabiegu jest rozluźniona, wygląda na zrelaksowaną i wypoczętą, a skóra jest znacznie gładsza.

Wstrzyknięta pod skórę powoduje czasowe wyłączenie pracy mięśni. W związku z tym nie dochodzi do powtarzanego codzienna mimiką zaginania skóry twarzy, co daje skórze czas na regenerację i odzyskanie jędrności w miejscu gdzie są widoczne zmarszczki. Po upływie kilu miesięcy stopniowo ruchy mięśni powracają, aż osiągną stan wyjściowy.

Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu do precyzyjnie określonej części mięśnia mimicznego za pomocą bardzo cienkiej igiełki. Dla pacjenta nie jest zbt bolesny, nakłucia można orównać do ugryzienia komara, dlatego nie ma potrzeby stosowania znieczulenia. Na jego wykonanie lekarz potrzebuje zaledwie kilku minut, stąd jego popularna nazwa – zabieg lunchowy. Po zabiegu można od razu wrócić do pracy. Jedynie przez pierwsze cztery godziny nie należy się kłaś, wykonywać dynamicznych ćwiczeń i pić alkoholu. Pierwsze fekty pojawiają się już po upływie kilkunastu godzin, ostateczne po kilku dniach, a efekt utrzymuje się nawet do 8 miesięcy. Zabieg polecany jest stosunkowo młodym kobietom z bogatą mimiką twarzy. Użyty wówczas preparat działa silnie profilaktycznie. Toksyna rozluźnia nadmiernie aktywne mięśnie i sprawia, że pojawiające się zmarszczki nie utrwalają się i nie pogłębiają.

Zabieg wykonuje dr n.med. Artur Bocian.

Zapraszamy na konsultacje – tel. 664 175 025 (konsultacje estetyczne)
tel. 606 807 627 (konsultacje onkologiczne i inne)