W górę pierś! Jak przywrócić formę piersiom po ciąży karmieniu czy odchudzaniu?

Po ciąży i okresie karmienia biust często traci kształt, skóra piersi wiotczeje, a zbędne kilogramy ciężko zrzucić.  Pojawiają się kłopoty z samoakceptacją, panie tracą poczucie wartości, unikają intymnych chwil. Mastopeksja, liposukcja i lipofilling pomogą im powrócić do formy.

 – Panie doktorze, jak można przywrócić piersiom wygląd sprzed ciąży? To marzenie wielu mam, powrócić do siebie…    

Dr Artur Bocian: – W Klinice Estetyki Piersi w Kielcach możemy zaproponować mastopeksję, czyli zabieg oparty na specjalnej chirurgicznej technice, która pozwala na podniesienie piersi, przywrócenie im dawnego położenia oraz napięcia. Między innymi dzięki redukcji nadmiaru zwiotczałej, pozbawionej elastyczności skóry. Zabieg mastopeksji pozwala także, co dla wielu kobiet jest równie ważne, zredukować wielkość otoczki wokół brodawki sutkowej.

Problem zwiotczałych, tracących objętość i elastyczność piersi dotyczy pań po ciąży lub wielu ciążach. Dotyczy także często kobiet, które znacznie zredukowały swoją wagę. Poddają się mu również panie, których biust opadł, stracił swą objętość w wyniku naturalnych procesów starzenia. Czasem problem ten dotyka młode osoby, których skóra charakteryzuje się słabą elastycznością.

– Czy podniesienie piersi możemy połączyć z zabiegiem zmniejszenia lub powiększenia biustu?

– W zależności od indywidualnych potrzeb pacjentki, zabieg mastopeksji, dla lepszego efektu końcowego, można połączyć z zabiegiem zmniejszenia piersi. Można również zabieg podniesienia uzupełnić modelowaniem i powiększeniem piersi. Przywrócenie im objętości uzyskamy przy pomocy implantów, ale również dzięki dwóm zabiegom: liposukcji i lipofillingowi, co często wykorzystujemy w Klinice Estetyki Piersi, bo efekty są spektakularne.

Liposukcja kojarzy się z innym damskim problemem – zbędnymi kilogramami, których po ciąży trudno się pozbyć przy pomocy ćwiczeń czy diety.

– Liposukcja, znana powszechnie jako odsysanie tłuszczu, może nie tylko pomóc paniom w pozbyciu się zbędnych fałdek i powrocie do formy po ciąży. Ten zabieg wykonywany w znieczuleniu ogólnym polega na umiejętnym odsysaniu, przy pomocy specjalnej cienkiej kaniuli, grudek tłuszczu spod skóry. Miejsca nacięć skóry są milimetrowe i  umiejscowione tak, by maleńkie blizny były potem niewidoczne. Podczas zabiegu możemy nie tylko modelować sylwetkę, pozbywając się kilogramów. Liposukcja przeprowadzana w warunkach sali operacyjnej, przez doświadczonych chirurgów jest zabiegiem bezpiecznym.

Warto dodać, że możemy również wykorzystać ten własny tłuszczyk do wymodelowania biustu, wykonując zabieg lipofillingu, uzupełniający zabieg mastopeksji.

– I tu dochodzimy do kolejnej możliwości, w drodze do przywracania sylwetki sprzed ciąży. Lipofilling robi w Polsce karierę.

– Tak. Paniom, które poddadzą się zabiegom mastopeksji i liposukcji polecałbym także lipofilling, wykorzystujący własną tkankę tłuszczową do poprawy wyglądu piersi. Dzięki temu będą one wyglądać po zabiegach bardzo naturalnie, zyskają objętość. Miejsca, z jakich pozyskuje się tłuszczyk to na przykład: brzuch, uda, lędźwie – w efekcie uzyskujemy widoczne wyszczuplenie tych okolic.

Własne komórki tłuszczowe, podawane umiejętnie, pozwalają wymodelować pełny, kobiecy kształt biustu. Przy pomocy własnej tkanki tłuszczowej modeluje się doskonale górny profil piersi, by uzyskać efekt pełnego, kobiecego dekoltu.

W przypadku powiększenia piersi tkanka tłuszczowa podawana jest pod gruczoł piersiowy, w mięsień piersiowy i pomiędzy skórę a gruczoł czy wokół piersi. Lipofilling pozwala na powiększenie piersi o jeden rozmiar, podczas jednego zabiegu, ale zabiegi można powtarzać kilka razy, na przykład co rok.

Share: