Warto wiedzieć

W celu rezerwacji terminu prosimy o kontakt wyłącznie telefoniczny z recepcją Kliniki, od poniedziałku do piątku, w godzinach 10:00 – 18:00. Nie umawiamy terminów poprzez e-mail.

Na konsultacji nie będą one potrzebne, chyba że pacjent choruje przewlekle. Wówczas powinien mieć ze sobą posiadaną dokumentację medyczną. Listę potrzebnych badań wręczy lekarz po badaniu (standardowo zlecane są: grupa krwi, morfologia, układ krzepnięcia, elektrolity, poziom glukozy, kreatyniny, EKG, RTG klatki piersiowej, ogólne badanie moczu).

Na zabieg operacyjny w znieczuleniu ogólnym należy zgłosić się na czczo – ostatni lekki posiłek można spożyć wieczorem poprzedniego dnia, nie wolno pić płynów 6 godzin przed zabiegiem. Konieczne jest zdjęcie biżuterii (łańcuszek, pierścionki, kolczyki itp). Należy przynieść leki stosowane przewlekle w domu np. na nadciśnienie czy cukrzycę itd.

Do kliniki zgłaszamy się na ustaloną wcześniej godzinę – najczęściej jest to godz. 8:00.

Po zabiegach wykonywanych w znieczuleniu miejscowym, może opuścić klinikę zaraz po operacji. W przypadku znieczuleń ogólnych lub dożylnych pacjent pozostaje u nas do czasu pełnego wybudzenia, będąc przez cały czas pod opieką. Najczęściej pacjentka/pacjent po znieczuleniu ogólnym opuszcza klinikę w tym samym dniu, czasami konieczne jest pozostanie w klinice do dnia następnego.

Opłatę za zabieg można uiścić gotówką lub przelewem – w przypadku płatności przelewem konieczne jest dostarczenie potwierdzenia wpłaty przed zabiegiem.

Tak. W celu uzyskania pełnych informacji prosimy o kontakt z rejestracją.

Tak, można być zatrudnionym zagranicą. Wymagane jest jednak zameldowanie w Polsce.

Jest to możliwe, gdyż nie ingerujemy w to, kto bierze kredyt na zabieg i czy ta sama osoba z niego korzysta. Jest to osobista sprawa pacjentki.

Dla pacjentek wykonujących prace biurowe przynajmniej tydzień, pacjentki wykonujące prace fizyczne, w zależności od tego na ile ciężka jest praca, przynajmniej 2 tygodnie. Każda pacjentka otrzymuje indywidualne wytyczne w tej sprawie.

To zależy od rodzaju operacji i intensywności wysiłku. Najczęściej po 3 miesiącach nie ma już ograniczeń w tym względzie.

Najczęściej z kąpieli słonecznych można korzystać już po 3 miesiącach, choć blizny najlepiej ukrywać przez co najmniej pół roku, aby nie uległy przebarwieniu.

Po usunięciu szwów wskazane jest natłuszczanie blizn i delikatne wmasowywanie odpowiednim kremem lub maścią (może być Linomag, Alantan lub wazelina), po 2 tyg. można stosować silikon w żelu lub plastrach (Veraderm, Dermatix lub inny), a w szczególnych przypadkach blizn przerostowych Contractubex, Tointex lub Cepan przez kilka miesięcy.

Na wizytę kontrolną należy się stawić tydzień po operacji oraz w terminach ustalonych z lekarzem wykonującym zabieg. W celu ustalenia terminu prosimy o kontakt z rejestracją.

U pań, które nie rodziły albo planują kolejne ciąże, implanty umieszcza się pod mięśniem piersiowym większym. Taki zabieg nie powoduje z reguły kłopotów z karmieniem piersią. Nie wpływa też na powstawanie nowotworów piersi czy chorób autoimmunologicznych. Po zakończeniu karmienia trzeba wymienić implanty i wykonać tzw. lifting, który podniesie i ujędrni piersi.

Zaleca się, aby piersi powiększać o jeden, maksymalnie dwa rozmiary miseczki. Pozwala to na uzyskanie optymalnego, naturalnego efektu.

Powiększanie o więcej rozmiarów, o ile jest taka wola pacjentki, wykonuje się kilkoma zabiegami, rozłożonymi w czasie co najmniej co kilka miesięcy.

Piersi można powiększyć własną tkanką tłuszczową. Koszt zabiegu jest jednak zbliżony do kosztu powiększenia implantami.

Zabieg powiększenia biustu jest zawsze wykonywany w znieczuleniu ogólnym. Pacjentka śpi podczas zabiegu.

Najczęściej około 1 – 2 godziny.

Odpowiedź na to pytanie jest złożona. Większość implantów nie wymaga wymiany – producenci dają wieczystą gwarancję, jednak ze względu na naturalne zmiany, które zachodzą w strukturze tkanki gruczołowej i tłuszczowej piersi, wymiany protez mogą być konieczne.

Po 6 tygodniowym okresie rekonwalescencji można uprawiać wszelkie sporty i podejmować różnorakie aktywności fizyczne. Lot samolotem można odbyć nawet tuż po wypisie.

To nie jest prawda. Nie ma żadnej korelacji pomiędzy implantami a rakiem piersi.

Wszelkie badania wykonujemy standardowo. Podczas wykonywania USG czy rezonansu tej okolicy warto poprosić o sprawdzenie przy tej okazji implantów.

Wskazanie to dotyczy tylko okresu rekonwalescencji, czyli pierwszych 6 tygodni po zabiegu. Przy czym należy zaznaczyć, że zarówno w przypadku kobiet, które miały włożone implanty, jak i tych z naturalnie dużym biustem – noszenie biustonosza sprzyja zachowaniu dobrej kondycji biustu.

O ile dolna granica wieku jest ściśle sprecyzowana – jest to 18 lat – o tyle górna nie istnieje. Jedynym kryterium jest tutaj ogólny stan zdrowia.

Niestety tak… reakcja na implanty może być różnorodna. Na szczęście zdecydowana większość pacjentów bo ponad 95% reaguje na implanty prawidłowo.

Aby implant uległ deformacji musiałaby zadziałać nadludzka siła, zatem jest to niemożliwe, aby zmienił swój kształt.