Lipofilling – co warto wiedzieć o zabiegu?

Lipofilling – metoda powiększania piersi własną tkanką tłuszczową zyskuje coraz więcej zwolenniczek, wśród pań, które nie chcą silikonowych implantów. To sposób, by jednocześnie wymodelować figurę dzięki liposukcji i uzyskaną własną tkanką tłuszczową powiększyć piersi. Efekt? Krąglejszy, naturalnie miękki biust oraz płaski brzuch lub smukła talia.

Nowoczesny lipofilling, zamiast doskonale znanych silikonowych implantów, wykorzystuje nadmiar miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej. Własny tłuszcz jest w tym przypadku całkiem naturalnym „wypełniaczem” piersi. Można go pozyskać podczas jednego zabiegu z ud, brzucha, pośladków.

Tylko niewielkie nakłucia

Najpierw, w znieczuleniu ogólnym, wykonywana jest liposukcja czyli popularne odessanie tłuszczu z okolic, gdzie jest w nadmiarze. Może to być na przykład fałd brzuszny, uda, lędźwie. Zyskujemy w ten sposób wymodelowanie i wyraźne wyszczuplenie tych miejsc

Warto dodać, że „wypełniaczem” piersi może być tylko i wyłącznie własna tkanka tłuszczowa pacjentki. Po jej odpowiednim przygotowaniu jest podawana do piersi poprzez niewielkie nakłucia. W przeciwieństwie do zabiegów z wykorzystaniem implantów, podczas lipofillingu nie ma nacięć i drobnych blizn wokół brodawki lub pod piersią. Konieczne nakłucia mają średnicę od 1,2 do 1,8 mm.

Tkanka tłuszczowa podawana jest pod gruczoł piersiowy, w mięsień piersiowy i pomiędzy skórę a gruczoł czy wokół piersi. Efekty lipofillingu zależą od umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg, bo aby tkanka tłuszczowa podana była w odpowiedniej ilości i aby przyjęła się w miejscu podania, potrzebne jest odpowiednie doświadczenie.

Naturalny efekt

Podając własną tkankę tłuszczową do piersi możemy powiększyć biust o jeden rozmiar. Przy kolejnym zabiegu, który można wykonać już po 3 miesiącach, można jeszcze bardziej powiększyć biust.

Podczas zabiegu lipofillingu można uzyskać naturalny kształt biustu, który jest miękki w dotyku, pojędrniony i oczywiście większy. Również skóra piersi staje się bardziej elastyczna. Efekt powiększenia utrzymuje się przed długie lata. Skutkiem lipofillingu są także smukłe i wymodelowane miejsca, skąd odessano tkankę tłuszczową, potrzebną do zabiegu. Pacjentki, które chciałyby powiększyć biust więcej niż o jeden rozmiar mogą skorzystać z zabiegu łączącego wszczepienie implantu z lipofillingiem – metoda ta jest bardzo popularna w wiodących klinikach chirurgii plastycznej w USA.

Leave a reply